Strefa pacjenta

Aby umówić wizytę w RESTEO zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 606112416. Zapisu mogą Państwo dokonać także online na stronie internetowej resteo.versum.com oraz osobiście na ul. Strzeszyńskiej 192, 60-479 Poznań (II piętro).

Wskazane jest, aby jako pierwszą wizytę wybrać zabieg osteopatyczny bądź darmową pierwszą konsultację, następnie specjalista zaproponuje konkretne zabiegi, a w razie konieczności zleci wykonanie dodatkowych badań.

Na pierwszą wizytę prosimy zabrać posiadaną dokumentację medyczną dotyczącą dotychczasowego leczenia, np. zdjęcia rentgenowskie, wynik rezonansu magnetycznego lub inne (tylko jeżeli zostały wykonane, ponieważ powyższe badania nie są konieczne do rozpoczęcia leczenia).

Prosimy także o przypomnienie sobie historii choroby oraz towarzyszących dolegliwości. Płynnie przebiegający wywiad pozwoli na wydłużenie czasu badania i terapii. Na pierwszą wizytę należy stawić się 5 minut przed jej rozpoczęciem w celu wypełniania karty pacjenta.

Na wizytę prosimy zabrać strój, który nie będzie krępował, ani ograniczał ruchów. Podczas badania pacjent może zostać poproszony o rozebranie się do bielizny. Niewskazane jest, aby zabiegi odbywały się po obfitym posiłku.

Przed kliniką znajduje się bezpłatny parking dla pacjentów oraz przystanek autobusowy „Białczańska”, na który dojechać można autobusami linii 68, 46, 60, 83.

Na 24 godziny przed zabiegiem otrzymają Państwo sms-a z przypomnieniem o wizycie. 

W trosce o Państwa czas i zapewnienie możliwie krótkich terminów wizyt, prosimy o informowanie nas o zmianie lub odwołaniu zabiegu najpóźniej w dniu poprzedzającym. W przypadku dwukrotnego nieodwołania wizyty w okresie 2 miesięcy, należy opłacić pełną kwotę tego zabiegu przy kolejnej wizycie. Pozwala nam to zwiększyć dostępność terminów i zawsze czekać na Państwa z gotowym gabinetem. 

RESTEO nie świadczy usług w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Bezpieczne i skuteczne leczenie jest sztuką. Gdy nie wykorzystuje się do niego leków, jest także naturalne. Leczenie manualne wykorzystuje metody mobilizacji naturalnego potencjału ciała w celu naprawy tkanek i regulacji procesów chorobowych.

Dolegliwości, a dokładniej objawy o charakterze endogennym (mającym swój początek wewnątrz ciała), można leczyć poprzez podanie środków farmakologicznych lub też wygasić proces chorobowy wewnątrz ciała, u samego źródła.

Dzięki regulacji hormonalnej i nerwowej, która cały czas odbywa się wewnątrz organizmu, dochodzi do sterowania poszczególnymi funkcjami i narządami. Funkcje te mogą zostać ograniczone poprzez odruchowe napięcie i zablokowanie tkanek oraz krążenie płynów. Może ono mieć formę nawracającego lub ostrego napięcia mięśni, bólu pleców albo głowy. Jest to sygnał zaburzenia wewnętrznej homeostazy czyli uporządkowanego systemu wzajemnych powiązań.

Proces leczenia wymaga zrozumienia własnego ciała oraz aktywowania naturalnych procesów naprawczych. Dopasowanie sprzyjających czynników zewnętrznych pozwala na rozpoczęcie procesu zdrowienia i przywrócenie homeostazy. Kierowane działanie jakim jest zabieg terapii manualnej przyspiesza dopasowanie tych czynników i pośrednio wpływa na regulację hormonalną, stymulując powrót do zdrowia.

Ból i choroba jest często objawem większego problemu, jak wystający ponad horyzont szczyt góry lodowej. Znaczenie ma także cały bagaż doświadczeń fizycznych i psychicznych, jakie nasze ciała zebrały od momentu narodzin, a kręgosłup ugina się teraz pod ich ciężarem. Dla osiągnięcia sukcesu w leczeniu manualnym ważne jest uwzględnienie aktywności ruchowej i ewentualne włączenie innych dziedzin medycyny.