Masaż klasyczny

Zabiegi masażu klasycznego mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. Od czasów starożytnych znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób.

Działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie i utlenowanie tkanek. Przyspiesza ich regenerację oraz reguluje napięcie mięśniowe. Pozwala zwiększyć elastyczność tkanki łącznej, sprężystość mięśni oraz przy odpowiedniej technice wykonania – zmniejszyć tkankę tłuszczową. Dzieje się to dzięki przyspieszeniu przemiany materii i swobody odpływu jej produktów jej wraz z krwią i limfą.

Umów swoją wizytę

+48 606 112 416

Rejestracja czynna jest w godzinach otwarcia gabinetów

Jak przebiega masaż klasyczny?

W czasie masażu należy odprężyć się i zrelaksować całe ciało.

Miejsca pełne napięcia i bólu można wskazać terapeucie przed zabiegiem. Regularne stosowanie masażu ma daleki wpływ na ogólne samopoczucie, aktywność układu nerwowego i korektę istniejących zmian układu mięśniowo-powięziowego. W zależności od potrzeby masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego.

Co daje masaż?

Po prawidłowo wykonanym masażu odczuwalne jest mniejsze napięcia w kręgosłupie, plecach i karku. Dowiedziono, że masaż poprawia nawet wygląd i zdrowie skóry poprzez polepszenie jej ukrwienia i dotlenienia. Bezpośrednio po zabiegu efekt ten jest ponad 30-krotnie większy w porównaniu do skóry w czasie spoczynku.

Efekty masażu

 • działa przeciwbólowo
 • poprawia odżywianie tkanek i skóry
 • przyspiesza regenerację mięśni
 • zwiększa ich elastyczność i sprężystość
 • przyspiesza przemianę materii
 • usprawnia przepływ krwi i limfy

Masz pytanie?
  Specjalista

  Fizjoterapeuta
  "Kompleksowe podejście do mojej kontuzji. Wszystko wyjaśnione obszernie. Bóle ustały dość szybko. Dobry stosunek jakości do ceny. Gdybym dawał ocenę w szkole to byłoby 4+ 🙂 Mogę polecić."
  Adam
  Poznań