Stany pooperacyjne

W specjalistycznym gabinecie osteopatyczno-rehabilitacyjnym Resteo w Poznaniu zajmujemy się również profesjonalną rehabilitacją pooperacyjną. Jeśli po zabiegu chirurgicznym cierpisz z powodu dolegliwości bólowych, zmagasz się z obrzękami kończyn, zastojem limfatycznym lub wzmożonym napięciem tkanek, z pomocą przyjdą nasi terapeuci. Dzięki doświadczeniu, fachowej wiedzy i praktycznym umiejętnościom terapeutycznym skutecznie likwidujemy uciążliwe przypadłości, przywracając zdrowie bez konieczności sięgania po środki farmakologiczne.

Umów swoją wizytę

+48 606 112 416

Rejestracja czynna jest w godzinach otwarcia gabinetów

Możliwe objawy

W naszej klinice przyjmujemy pacjentów między innymi po takich zabiegach jak:

 • cesarskie cięcie,
 • wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego, kolanowego
 • leczenie chirurgiczne przepukliny krążka międzykręgowego,
 • rekonstrukcja więzadeł krzyżowych kolana (ACL, PCL)
 • operacja ortopedyczna zespolenia rzepki,
 • artroskopowa operacja łąkotki.

 

Jak przebiega leczenie?

Leczenie stanów pooperacyjnych w Resteo odbywa się przede wszystkim poprzez pracę manualną z wykorzystaniem technik z zakresu osteopatii, manipulacji powięzi, ortopedycznej terapii manualnej, personalizowanych ćwiczeń prowadzonych przez terapeutów, a także masażu głębokiego. Zabiegi te mają za zadanie rozluźnić tkanki oraz pobudzić krążenie i regenerację obszarów stanowiących przyczynę bólu, wspomagając prawidłowe funkcjonowanie stawów, mięśni i tkanek, w konsekwencji prowadząc do poprawy jakości życia pacjenta.

Stosowane przez nas metody przywracają ruchomość i elastyczność tkankom, a także właściwe napięcie wokół organów wewnętrznych, które zostało zaburzone np. przez blizny, czy zrosty pooperacyjne. Dodatkowo zabiegi sprzyjają poprawie ukrwienia narządów i wspomagają drenaż limfatyczny, wpływając tym samym na zredukowanie uciążliwych dolegliwości. Wszystkie wykorzystywane przez nas techniki są w pełni bezpieczne dla zdrowia i mogą z nich skorzystać osoby w każdym wieku.

Masz pytanie?
  Specjalista

  OSTEOPATA, CHIROPRAKTYK, FIZJOTERAPEUTA
  Fizjoterapeuta