Problemy gastrologiczne

Specjalnością Resteo jest także zwalczanie dolegliwości towarzyszących zaburzeniom funkcjonowania układu pokarmowego. Schorzenia gastrologiczne bardzo często pobudzają receptory bólowe, wywołując przykurcze w głębokich warstwach mięśni i prowadząc do ograniczenia ruchomości systemu szkieletowego. Jeśli układ trawienny przez długi czas znajduje się we wzmożonym napięciu, może to skutkować szeregiem przewlekłych dolegliwości, takich jak stany zapalne jelit z chorobą wrzodową, bóle kręgosłupa czy duszności spowodowane przeciążeniem przepony – jednego z głównych mięśni oddechowych.

Nasi specjaliści stosują szereg skutecznych metod terapeutycznych, dzięki którym poprzez pracę manualną uwalniają narządy wewnętrzne z patologicznych napięć i pomagają przywrócić im prawidłowe funkcjonowanie. W eliminowaniu problemów gastrologicznych wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone techniki, które są bezpieczne dla pacjenta i przynoszą mu natychmiastową ulgę.

Umów swoją wizytę

+48 606 112 416

Rejestracja czynna jest w godzinach otwarcia gabinetów

Dolegliwości

Przykładowe dolegliwości układu pokarmowego, które leczymy w naszym gabinecie to:

 • zespół jelita drażliwego,
 • refluks żołądkowo-przełykowy,
 • zaburzenia trawienia i wydzielania soków trawiennych
 • zaparcia, wzdęcia, zaburzenia wypróżniania
 • niespecyficzne bóle brzucha,
 • bóle woreczka żółciowego i okolicy trzustki
 • częste zapalenia pęcherza moczowego i nietrzymanie moczu

Jak przebiega leczenie?

Proponowane przez nas terapie poprawiają ruchomość organów, likwidując nadmierne napięcie oraz poprawiając ich ogólne ukrwienie. Narządy do których krew dopływa prawidłowo, pracują efektywniej i nie stanowią obciążenia dla układu sercowo-naczyniowego. Terapia jednocześnie stymuluje autonomiczny układ nerwowy, pozwalając mu na spokojne zbalansowanie i przywrócenie prawidłowej funkcji, którą jest odbudowa tkanek i leczenie organizmu.

Masz pytanie?
  Specjalista

  OSTEOPATA, CHIROPRAKTYK, FIZJOTERAPEUTA