Osteopatia

Osteopatia jest wyjątkową metodą leczenia i diagnostyki. Łączy w sobie nowatorską wiedzę medyczną oraz holistyczne spojrzenie na wszystkie systemy, narządy i emocje człowieka. Zdrowie traktuje jako wynik prawidłowego współdziałania tych elementów i pozwala przywrócić harmonię w ich funkcjonowaniu. Koncentrując się na zdrowiu, a nie na zwalczaniu chorób pozwala zapewnić wewnętrzną homeostazę i witalność.

U podstaw metody leży zrozumienie zależności pomiędzy anatomią, biomechaniką i fizjologią oraz szacunek dla ciała i procesów w nim zachodzących. Ponad 100 lat temu, stworzył ją amerykański lekarz – Andrew Taylor Still i nazwał „medycyną bez leków”. W dzisiejszych czasach nie jest jedyną możliwością leczenia, ale respektując osiągnięcia medycyny klasycznej doskonale ją uzupełnia. Ponadto poprzez swoją filozofię stanowi wspaniałą formę profilaktyki i opieki medycznej pierwszego kontaktu.

Umów swoją wizytę

+48 606 112 416

Rejestracja czynna jest w godzinach otwarcia gabinetów

Czy osteopatia jest dla mnie?

Od końca XIX wieku osteopatia uległa naturalnemu rozwojowi, choć jej zasady pozostały niezmienne: organizm stanowi jedność, jego budowa i procesy w nim zachodzące są wzajemnie powiązane oraz posiada zdolność wewnętrznej regulacji i samoleczenia. Dzięki tak szerokiemu zakresowi działania, osteopatia jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Dr John Martin Littlejohn, uczeń A. T. Stilla, który przywiózł osteopatię do Europy doskonale zdefiniował jej możliwości: „Nie powinieneś pytać czy jest to przypadek dla osteopatii, tylko co osteopatia może zrobić dla tego przypadku”.

Masz pytanie?
    Specjalista

    OSTEOPATA, CHIROPRAKTYK, FIZJOTERAPEUTA